Żywa legenda Manchesteru kończy karierę

Paul Scholes ogłosił zakończenie swojej kariery. Pomocnik United występuje w zespole od 1994 i nigdy nie zmienił barw klubowych. Dla 36-letniego zawodnika to jednak nie koniec przygody z drużyn± Sir Alexa Fergusona.

– Nie jestem człowiekiem wielu słów, ale mogę szczerze powiedzieć, że gra w piłkę nożn± jest wszystkim, czym kiedykolwiek chciałem się zajmować. Moja udana i długa kariera w takim klubie jak Manchester United to powód do dumy. Nie była to łatwa decyzja, ale czuję, że jest to wła¶ciwy moment na skończenie z gr± – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Scholes, który jest wychowankiem Manchesteru, kończy grę, ale nie rozstaje się z zespołem. Od nowego sezonu doł±czy on do sztabu szkoleniowego.

Przez 17 lat angielski weteran zdobył z drużyn± „Czerwonych Diabłów” 10 tytułów mistrza Anglii i dwa razy Puchar Europy (1999 i 2008). W sumie w ekipie z Old Trafford wyst±pił w 674 meczach i strzelił 150 bramek. 36-letni piłkarz wyst±pił także 66 razy w reprezentacji Anglii i strzelił dla niej 14 bramek (w tym 3 w pamiętnym meczu z Polsk± w eliminacjach do EURO 2000).

wirtualne portfele

kasyna on-line