Wielki triumf Porto w finale

FC Porto pokonało na Dublin Arena w finale Ligi Europy Sporting Braga 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył niezawodny w ekipie Smoków Radamel Falcao.

Na pocz±tku spotkania Braga odniosła lekk± przewagę, ale z każd± kolejn± minut± inicjatywę przejmowali gracze Porto. Smoki atakowały, jednak gr± w destrukcji imponowali rywale, którzy w tej edycji LE już nie raz zaprezentowali, jak dobrze zorganizowani s± w tej formacji.

Porto przeważało i kreowało akcje ofensywne, jednak bramkę zdobyło dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Akcję przeprowadzili dwaj Kolumbijczycy, wyprowadzaj±c swój zespół na prowadzenie. Guarin zacentrował w pole karne, a tam nie daj±cy się złapać w pułapkę ofsajdow± Falcao pokonał Artura, zdobywaj±c swojego 17. gola w rozgrywkach i zostaj±c ich królem strzelców.

W drugiej czę¶ci tempo spotkania nie słabło. Braga mogła tuż po wznowieniu doprowadzić do wyrównania, ale w sytuacji sam na sam Marcio Mossoro przegrał pojedynek z Heltonem.

Podopieczni Domingosa Paciência do końca walczyli o bramkę, która dała by dogrywkę, jednak skutecznie bronił się zespół Porto.

Trener Porto Andre Villas-Boas po zwycięstwie w Lidze Europejskiej stał najmłodszym trenerem, który sięgn±ł kiedykolwiek po europejskie trofeum. Portugalski szkoleniowiec już teraz porównywany jest do Jose Mourinho, którego był wieloletnim asystentem. Wraz z zespołem Smoków ma szansę powtórzyć „potrójn± koronę” „The Special One” z sezonu 2003, je¶li zwycięży 22 maja w finale Pucharu Portugalii.

FC Porto – Sporting Braga 1:0 (1:0)
Bramka – Radamel Falcao (44)
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)

wirtualne portfele

kasyna on-line