Vettel najlepszy w Singapurze

Sebastian Vettel wygrał wy¶cig o GP Singapuru, drugi był Jenson Button, a trzeci Mark Webber. Swój bolid roztrzaskał Niemiec Michael Schumacher.

Z pierwszej linii w niedzielnym wy¶cigu startowało dwóch kierowców Red Bulla – Sebastian Vettel i Mark Webber. Niemiecki kierowca miał szansę już dzisiaj zapewnić sobie po raz drugi tytuł mistrza ¶wiata, jednak ¶więtowanie będzie musiał jeszcze odłożyć (drugie miejsce Buttona daje mu jeszcze teoretyczne szanse).

Zaraz po starcie Webbera wyprzedzili Jenson Button i Fernando Alonso. Australijski kierowca zdołał jednak dopa¶ć Hiszpana na 11. okr±żeniu i go wyprzedzić. Chwilę póĽniej pomiędzy Lewisem Hamiltonem (McLaren) i Fernando Alonso (Ferrari) doszło do starcia, a skutkiem była przebita opona Brazylijczyka. Brytyjski kierowca z kolei dostał karę przejazdu przez aleję serwisow±.

Na 30. okr±żeniu doszło do fatalnej dla kierowcy Mercedes GP zdarzenia siedmiokrotny mistrz ¶wiata chciał wyprzedzić Sergio Pereza, jednak Ľle ocenił cał± sytuację, wpadł na kierowcę Saubera i rozbił własne auto, przez co dla niego wy¶cig się skończył.

Po tym zdarzeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, co najmniej cieszyło Sebastiana Vettela. Niemiec stracił przez to cał± wcze¶niej wypracowan± przewagę nad rywalami. Po usunięciu „safety car” zdołał jednak ponownie uciec przeciwnikom.

Trzeci± lokatę wkrótce zdołał odzyskać Mark Webber, który ze ¶wieżym kompletem opon uporał się z Fernando Alonso. Lewis Hamilton, któremu na pocz±tku wy¶cig nie układał się po my¶li, zdołał awansować na pi±t± pozycję, ale to było wszystko na co było go stać tego dnia.

W końcówce doszło do ciekawej sytuacji, bowiem Vettel utkn±ł za dublowanymi kierowcami, a ¶wietnie radził sobie wówczas Button. Ostatecznie jednak Brytyjczyk nie zd±żył już zagrozić Niemcowi i ten sięgn±ł po dziewi±te w tym sezonie zwycięstwo.

wirtualne portfele

kasyna on-line