Stoch wyżej od Małysza, zwycięstwo Ammanna

Stoch wyżej od Małysza, zwycięstwo Ammanna

Szwajcarski skoczek Simon Ammann wygrał niedzielny konkurs skoków narciarskich w Lahti rozgrywany w ramach Pucharu swiata. Adam Małysz tym razem musiał uznać wyższosć Kamil Stocha – odpowiednio zajęli 15 i 9 miejsce.

Prowadzaca po pierwszej serii trójka nie zamieniła się miejscami. Tym samym wygrał Simon Ammann (286,8 pkt.) przed Austriakiem Andreasem Koflerem (282,3 pkt.) i reprezentantem Niemiec Severinem Freundem (280 pkt.). Ten drugi wci±ż walczy z Adamem Małyszem o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po dzisiejszych zawodach wyprzedził Polaka i ma 35 punktów przewagi.

Jako pierwszy w¶ród polskich skoczków w drugiej czę¶ci zaprezentował się Piotr Żyła. Młody zawodnik skoczył o 1,5 gorzej niż w pierwszej swej próbie (115,5 m) i sklasyfikowany został na 28. miejscu.

Adam Małysz poszybował w drugiej serii o cztery metry dalej, uzyskuj±c 124 m. Brazowy medalista z małej skoczni z Oslo z not± 254,6 pkt. zaj±ł 15. lokatę. O pozycji skoczka z Wisły zaważyła nieudana próba w pierwszej częsci zawodów.

Nie zawiódł Kamil Stoch, który po skoku na odległosć 128,5 m (269,6 pkt.) sklasyfikowany został na 9. pozycji.

Do drugiej serii nie dostał się Tomasz Byrt. Polak skoczył słabo – 113,5 m (104,6 pkt.) i zajał dopiero 42. miejsce.

wirtualne portfele

kasyna on-line