Silna czy słaba ręka? – Texas Hold’em

Grać czy nie grać? To odwieczne pytanie, które zadaje sobie każdy z Nas przy stoliku pokerowym zaraz po pierwszym rozdaniu. Gdy w ręku trzymamy dwie karty nadchodzi czas podjęcia pierwszej decyzji. W zależności do tego, co mamy powinniśmy albo spasować, albo czekać,

dołożyć do puli lub podwyższyć zakład. Na to, co powinnyśmy zrobić wpływa ma duża ilość czynników, począwszy od kart, jakie dostaliśmy poprzez graczy, z którymi gramy skończywszy na pozycji, w której aktualnie przy stole się znajdujemy.

Na pozycji początkowej powinniśmy jedynie wchodzić z dobrymi kartami. Na późniejszych pozycjach, gdy wiemy jak licytacja się toczy można podjąć większe ryzyko. Czasami, gdy zakład nie są wysokie warto zaryzykować i dojść do momentu, gdy zobaczymy flopa. Może się okazać, że jest on dla Nas niezwykle korzystny. Wszystko zależy, jakiego typu graczem jesteśmy, jaki styl gry preferujemy. Gracz Wight będzie grał jedynie z kartami w ręce.

Gracz Lose natomiast zaryzykuje grę z dwoma kartami poniżej dziesiątki, jeżeli będą miały ten sam kolor lub będą kartami kolejnymi po sobie. Taki gracz będzie starał się do zbierać do koloru lub do strita. Nie warto jednak grać tak zbyt często, ponieważ w dłuższej okresie gry taka taktyka nie przyniesie wymiernych korzyści a wręcz przeciwnie doprowadzi do utraty dużej ilości żetonów.

wirtualne portfele

kasyna on-line