Roy Jones jr chce Adamka

Roy Jones jr chce walczyć z Tomaszem Adamkiem – kolejny wielki pię¶ciarz wyzywa polskiego mistrza ¶wiata. Do podpisania kontraktu jednak daleko

Jones powiedział tak w wywiadzie dla polonijnego dziennika. – Chcę walczyć o tytuł Polaka w kategorii juniorciężkiej, a nie o jakie¶ wymy¶lone trofea – powiedział w wywiadzie.

W poniedziałek wieczorem z menedżerem Jonesa jr Johnem Wardem rozmawiał o walce współpromotor Adamka Ziggi Rozalski. – Pierwszy raz namawiałem Warda jeszcze dwa tygodnie temu, przed ostatnim pojedynkiem Roya z Omarem Sheika – powiedział Rozalski. – Wtedy nie chcieli o walce słyszeć. Teraz Ward był bardzo zainteresowany.

Jednak na razie to tylko słowa Jonesa jr, podobne do słów Bernarda Hopkinsa. Czy dojdzie do pojedynku, czy też strony się rozejd± tak jak w przypadku negocjacji z „Katem”? – Miałbym ochotę spróbować zdobyć tytuł mistrza ¶wiata w pi±tej kategorii wagowej, a podczas negocjacji o pieni±dze nie bawiłbym się w takie podchody jak Hopkins – powiedział Jones. – Nie widzę przeszkód, żeby walka się nie odbyła. Jestem pewien, że dla stacji telewizyjnych jak HBO czy Showtime walka Adamek – Roy Jones jr byłaby bardziej atrakcyjna niż walka Hopkins – Adamek, ponieważ ja mam znacznie więcej fanów niż Bernard.

Roy Jones jr (53 zwycięstwa, 5 porażek, 39 KO) to legenda większa nawet niż Hopkins. Już jako amator zdobył sławę, kiedy skandaliczna decyzja przekupionych sędziów odebrała mu złoto olimpijskie w Seulu w 1988 roku w finale z pię¶ciarzem gospodarzy Parkiem Si-Hunem (3:2). Potem otrzymał prestiżow± nagrodę Vala Barkera dla najlepszego pię¶ciarza turnieju. Kontrowersje co do tego pojedynku spowodowały zmiany w systemie sędziowania w boksie amatorskim. Wielu komentatorów uważało, że porażka Jonesa było zemst± sędziów za igrzyska w Los Angeles w 1984 roku, gdzie 36 z 37 decyzji było na korzy¶ć amerykańskich pię¶ciarzy.

Jones jr był mistrzem ¶wiata w czterech kategoriach – od wagi ¶redniej do ciężkiej, w której pokonał na punkty Johna Ruiza. Przez całe lata stał na czele klasyfikacji bez względu na wagę. Miał tak± przewagę nad przeciwnikami – głównie szybko¶ci r±k i w umiejętno¶ci zadawania ich z różnych płaszczyzn i pozycji – że przed pojedynkiem bokserskim nie bał się rozegrać meczu koszykówki. Do legendy przeszła jego wspaniała walka z niepokonanym wcze¶niej Jamesem Tonerem.

W ostatnim pojedynku – z Omarem Sheika – Jones ważył 79 kg. Znokautował przeciwnika w pi±tej rundzie.

Walka mogłaby się odbyć tak, jak Adamek planował – 11 lipca w Prudential Center w Newark pod Nowym Jorkiem, choć Jones najchętniej boksuje u siebie w domu w Pensacoli na Florydzie

wirtualne portfele

kasyna on-line