Rewelacja LM uległa „Czerwonym Diabłom”

Schalke 04 Gelsenkirchen przegrał przed własn± publiczno¶ci± 0:2 (0:0) z Manchesterem United w pierwszym spotkaniu ½ finału Ligi Mistrzów.

Rozegrany mecz na Veltins-Arena toczony był od pocz±tku pod dyktando go¶ci. Zarówno w pierwszej połowie, jak i w całym spotkaniu, to Manchester był stron± przeważaj±c±, stwarzaj±c sobie wiele okazji strzeleckich. W bramce Schalke ¶wietnie spisywał się Manuel Neuer, jednak nie był on w stanie uchronić swojego zespołu przed porażk±.

Pierwsz± okazję MU stworzył sobie już w 3. minucie. Po do¶rodkowaniu Wayne’a Rooney’a piłka zmierzała po długim słupku do bramki, ale ¶wietnie spisał się Neuer i sparował j± na rzut rożny. Chwilę póĽniej strzału z okolic 14 metra próbował Park Ji-Sung, jednak i tym razem gór± okazał się niemiecki golkiper.

W 14. minucie po podaniu Parka szansy w sytuacji „sam na sam” szukał Javier Hernandez, ale znowu kunsztem wykazał się Neuer. W kolejnych minutach popularny „Chicharito” próbował jeszcze dwukrotnie – najpierw k±¶liwy strzał z prawej stron wzdłuż bramki min±ł prawy słupek bramkarza Schalke, a chwilę póĽniej ponownie w sytuacji „sam na sam”, próbował podawać do Rooney’a, jednak w porę zainterweniowali obrońcy.

Meksykański napastnik stan±ł przed szans± ponownie w 25. minucie po podaniu Antonio Valencii, ale wypychany przez obrońcę nie zdołał oddać celnego strzału. Po chwili strzałem głow± próbował Ryan Giggs, ale instynktownie bronił Neuer. W końcówce pierwszej czę¶ci Walijczyk próbował jeszcze raz, tym razem w akcji „jeden na jeden” trafił wprost w reprezentanta Niemiec.

Druga połowa to dalsza, konsekwentna gra ofensywna „Czerwonych Diabłów”. Fantastyczn± okazję zmarnował Giggs, który w polu karnym „zgasił” futbolówkę, przełożył na praw± nogę i uderzył bardzo niecelnie.

W 67. minucie napór go¶ci w końcu przyniósł upragniony skutek. „W uliczkę” Giggsa wypu¶cił Rooney, a ten nie zmarnował okazji i posłał piłkę obok bezradnego Neuera. Dwie minuty póĽniej było już 2:0. Valencia z prawej strony zagrał do ¶rodka do Hernandeza, ten posłał prostopadłe podanie w pole karne, a Rooney mocnym, płaskim strzałem zdobył gola.

W końcówce Manchester już wyraĽnie zwolnił tempo i zadowolony z dwubramkowej zaliczki kontrolował przebieg spotkania. Za tydzień 3 maja na Old Trafford obie ekipy rozegraj± rewanżowe spotkanie.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Manchester United 0:2 (0:0)
Bramki: Ryan Giggs (67), Wayne Rooney (69)

wirtualne portfele

kasyna on-line