Reguły gry w blackjacka

Reguły gry w blackjacka są dośc proste.
Do gry może usiąść ośmiu graczy, w tym krupier, który reprezentuje kasyno. Blackjack nie jest gra towarzyską. W grze, gracze grają przeciwko krupierowi nie przeciwko sobie.

Gracz ma za zadanie dobierać tak karty, by ich suma wynosiła 21 punktów, lub była najbliższa tej sumie. Graczom nie wolno przekroczyć sumy 21, ponieważ wówczas gracz przegrywa.

Krupier rozdaje karty zaczynając od gracza siedzącego po jego lewej stronie. Każdy z graczy otrzymuje po dwie karty, które muszą być odkryte i widoczne dla wszystkich. Krupier również sobie rozdaje dwie karty, z tym, że jedną z nich pozostawia zakrytą.

Gracze mają możliwość dokonania ruchów:

Można wziąć kartę lub jej nie wziąć
Podwoić stawkę i otrzymać jeszcze jedną kartę
Rozdzielić karty, gdy ma się dwie takie same karty, np. 2 damy.

Można ubezpieczyć zakład, w przypadku, gdy krupier ma szansę zdobyć blackjacka.

W grze blackjack zwycięża ten, komu uda się zdobyć blackjacka, czyli gdy posiada układ kart składający się z: Asa + karta za 10 punktów. Jeżeli w grze nikomu nie udało się zdobyć blackjacka, wygrywa ta osoba, która ma sumę kart najbardziej zbliżoną do liczby 21.
Krupier może również dobierać karty, ale tylko do sumy 17 punktów. Gdy ma 18 punktów w kartach, nie może dobierać więcej kart. Gdy gracz, ma większą sumę od krupiera, wygrywa i otrzymuje wypłatę 1:1. Jeżeli gracz posiada blackjacka, otrzymuje wypłatę w stosunku 3:2.
Jak poznałeś reguły gry w blackjacka to zapraszamy do zabawy za darmo w kasynie.

wirtualne portfele

kasyna on-line