Polonia zna rywali na wylot

Piłkarze Polonii Warszawa wiedz± wszystko o najbliższym rywalu w Lidze Europejskiej, holenderskim zespole NAC Breda – zapewnia trener Czarnych Koszul Jacek Grembocki. Pierwszy mecz drużyny rozegraj± w czwartek na stadionie przy Konwiktorskiej.

„To wielka szansa dla naszego zespołu wyeliminować takiego rywala. Nikt na nas nie liczy. Holendrzy s± faworytami, ale nie obawiamy się. Jeste¶my dobrze przygotowani” – powiedział Grembocki.

Trener Polonii podkre¶lił, że jego podopieczni znaj± na wylot przeciwników. „Mamy trzy nagrane mecze. Wiemy wszystko, pocz±wszy od numeru buta każdego piłkarza. Mamy gotowy plan taktyczny. Trzeba tylko wyj¶ć na boisko i wygrać”.

O silnych i słabych punktach Holendrów Grembocki nie chciał się wypowiadać. Lakonicznie mówił też o swojej drużynie. W czwartek ma wybiec na boisko nowy nabytek Polonii – Węgier Tamas Kulcsar, ale nie zagra Milan Nikolić, którego certyfikat z serbskiego klubu jeszcze nie został przesłany.

Grembocki dziwił się, że żadna telewizja nie będzie transmitować meczu. „Ani naszego meczu, ani Legii Warszawa, która zagra z Broendby Kopenhaga. Gdy Widzew grał z Broendby o Ligę Mistrzów, pokazywano to w telewizji, choć mieli¶my biedniejsze państwo. Dzi¶ jeste¶my bogatsi, a transmisji nie ma. To polski paradoks” – dziwił się trener Polonii Warszawa.

Warszawska drużyna rozegra mecz z NAC Breda na własnym stadionie, choć długo nie było to pewne ze względu na zaniedbanie obiektu na Konwiktorskiej. Ponieważ stadion nie spełniał norm UEFA, rozważano możliwo¶ć przeniesienia meczu do Kielc, Płocka lub Bydgoszczy. W ostatnich dniach wykonano jednak czę¶ć prac modernizacyjnych, wydzielono m.in. sektor dla kibiców go¶ci.

Klub NAC Breda, o żółto-czarnych barwach, powstał w 1912 roku, więc jest tylko rok młodszy od Polonii. Największe sukcesy ¶więcił dawno temu – w 1921 roku zdobył jedyne jak dot±d mistrzostwo kraju, a po Puchar Holandii sięgn±ł w 1973 roku.

W ostatnim sezonie podopieczni trenera Roberta Maaskanta zajęli ósme miejsce w Eredivisie, a przepustkę do europejskich pucharów wywalczyli w barażach. Najpierw w dwumeczu okazali się lepsi od Feyenoordu Rotterdam, a w finałowej rundzie od FC Groeningen.

W kadrze holenderskiej drużyny jest kilku obcokrajowców, m.in. Węgier Csaba Feher, Fin Jonas Kolkka, który ma za sob± występy w Panathinaikosie Ateny, czy Borussii Moenchengladbach oraz reprezentant Ghany Matthew Amoah, który do Holandii trafił z Borussii Dortmund.

kasyna on-line