Polki zwyciężyły grupę!

Polskie siatkarki wygrały z Rumunkami 3:0 (27:25, 25:18, 25:22) w swoim trzecim występie grupy C mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” awansowały tym samym do ćwierćfinału imprezy, w którym zmierz± się ze zwycięzc± pary Serbia – Rumunia.

Dla podopiecznych Alojzego ¦widerka do awansu wystarczał wygrany set. Sztuka ta udała się już w pierwszym secie, ale na tym nasze zawodniczki nie miały zamiaru poprzestawać, chociaż od drugiego seta na parkiecie pojawiły się rezerwowe.

Pocz±tek pierwszego seta to dobra gra rywalek, które prowadziły już 10:6 i 14:11. Dopiero wtedy do roboty wzięły się nasze siatkarki i zrobiło się po 15. Przy stanie 24:20 dla Polek wydawało się, że t± partię musimy już wygrać. Tymczasem Rumunki poderwały się do walki i za chwilę to one miały setbola, przy stanie 24:25. Wtedy z kontry zaatakowała Katarzyna Skowrońska, a za chwilę dobrze blokowała Agnieszka Bednarek-Kasza i było po sprawie.

Od drugiego seta na boisku pojawiły się rezerwowe. Najlepiej spo¶ród nich zaprezentowała się Anita Kwiatkowska, która pod nieobecno¶ć Skowrońskie dzielnie i skutecznie sobie radziła. Drug± partię Polki wygrały do 18, a trzeci± pomimo, iż prowadziły już 21:15, ostatecznie wygrały do 22.

„Biało-Czerwone” w ćwierćfinale zagraj± w Belgradzie w czwartek ze zwycięzc± meczu barażowego Serbia – Rumunia. Spotkanie odbędzie się o godzinie 20.00.

Polska – Rumunia 3:0 (27:25, 25:18, 25:22)

Polska: Joanna Wołosz, Anna Podolec, Agnieszka Bednarek-Kasza, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Krystyna Strasz (libero) oraz Anita Kwiatkowska, Milena Radecka, Katarzyna Jaszewska, Katarzyna Konieczna, Zuzanna Efimienko.

Rumunia: Diana Neaga, Iuliana Nucu, Nneka Onyejekwe, Ioana Nemtanu, Mirlea Corjeutanu, Carmen Turlea, Nicoleta Manu (libero) oraz Florentina Nedelcu, Elena Butnaru, Diana Muresan, Sabina Miclea, Alexandra Trica (libero).

kasyna on-line