Polki zwyciężyły grupę!

Polskie siatkarki wygrały z Rumunkami 3:0 (27:25, 25:18, 25:22) w swoim trzecim występie grupy C mistrzostw Europy. „Biało-czerwone” awansowały tym samym do ćwierćfinału imprezy, w którym zmierz± się ze zwycięzc± pary Serbia – Rumunia.

Dla podopiecznych Alojzego ¦widerka do awansu wystarczał wygrany set. Sztuka ta udała się już w pierwszym secie, ale na tym nasze zawodniczki nie miały zamiaru poprzestawać, chociaż od drugiego seta na parkiecie pojawiły się rezerwowe.

Pocz±tek pierwszego seta to dobra gra rywalek, które prowadziły już 10:6 i 14:11. Dopiero wtedy do roboty wzięły się nasze siatkarki i zrobiło się po 15. Przy stanie 24:20 dla Polek wydawało się, że t± partię musimy już wygrać. Tymczasem Rumunki poderwały się do walki i za chwilę to one miały setbola, przy stanie 24:25. Wtedy z kontry zaatakowała Katarzyna Skowrońska, a za chwilę dobrze blokowała Agnieszka Bednarek-Kasza i było po sprawie.

Od drugiego seta na boisku pojawiły się rezerwowe. Najlepiej spo¶ród nich zaprezentowała się Anita Kwiatkowska, która pod nieobecno¶ć Skowrońskie dzielnie i skutecznie sobie radziła. Drug± partię Polki wygrały do 18, a trzeci± pomimo, iż prowadziły już 21:15, ostatecznie wygrały do 22.

„Biało-Czerwone” w ćwierćfinale zagraj± w Belgradzie w czwartek ze zwycięzc± meczu barażowego Serbia – Rumunia. Spotkanie odbędzie się o godzinie 20.00.

Polska – Rumunia 3:0 (27:25, 25:18, 25:22)

Polska: Joanna Wołosz, Anna Podolec, Agnieszka Bednarek-Kasza, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Krystyna Strasz (libero) oraz Anita Kwiatkowska, Milena Radecka, Katarzyna Jaszewska, Katarzyna Konieczna, Zuzanna Efimienko.

Rumunia: Diana Neaga, Iuliana Nucu, Nneka Onyejekwe, Ioana Nemtanu, Mirlea Corjeutanu, Carmen Turlea, Nicoleta Manu (libero) oraz Florentina Nedelcu, Elena Butnaru, Diana Muresan, Sabina Miclea, Alexandra Trica (libero).

wirtualne portfele

kasyna on-line