Polki bliżej ćwierćfinału

Polskie siatkarki pokonały w Zrenjaninie Czechy 3:0 (25:20, 28:26, 25:20) w swoim drugim występie na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Serbii i Włoszech.

Pierwszego seta Polki zaczęła bardzo ospale. Mało zdecydowana gra w obronie i bierna postawa naszych zawodniczek sprawiła, że Czeszki odskoczyły na 13:9. Wtedy o czas poprosił Alojzy ¦widerek i po wznowieniu było już o wiele lepiej. Polki doprowadziły do remisu 14:14 i przejęły inicjatywę, a całego seta zwyciężyły do 20.

W drugiej partii zespół Jiri Sillera grał już o niebo lepiej. „Biało Czerwone” szybko uzyskały znacz±c± przewagę (12:7, 22:18), ale przez własn± głupotę doprowadziły do nerwowej końcówki, w której toczyła się walka na przewagi. Błędy Sarki Barborakovej (nie podbiła w obronie wysokiej piłki i Ľle przyjęła zagrywkę Bednarek) oraz dobra gra w ataku Kaczorowskiej dały nam zwycięstwo.

W trzecim secie nasze zawodniczki szybko uzyskały prowadzenie, ale rywalki nawet gdy przegrywały 10:20 nie poddawały. Przewaga Polek malała, ale po powrocie na parkiet Mileny Radeckiej i Skowrońskiej-Dolatej sytuacja została opanowana.

W ostatnim meczu grupy C polskie siatkarki zagraj± w poniedziałek z Rumuni±. Do awansu brakuje im już tylko wygranego seta.

Polska – Czechy 3:0 (25:20, 28:26, 25:20)

Polska: Milena Radecka, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Paulina Maj (libero) oraz Anna Podolec, Katarzyna Konieczna, Joanna Wołosz.

Czechy: Lucie Muhlsteinova, Kristyna Pasulova, Ivana Pchlotova, Sarka Barborokova, Helena Havelokova, Aneta Havlickova, Julie Jasova (libero) oraz Sarka Melicharkova, Andrea Kossanyiova, Ivona Swobodnik, Teresa Vanzurova, Sarka Kubinova.

kasyna on-line