Pięciu Polaków w konkursie

Austriak Gregor Schlirenzauer skokiem na odległosć 143,5 metra wygrał wtorkowe kwalifikacje do konkursu Pucharu ¦wiata w niemieckim Klingenthal. W ¶rodę na skoczni HS-140 zobaczymy aż pięciu Polaków.

Największa± niespodziankę sprawił wicelider klasyfikacji generalnej Simon Amman. Szwajcar sprawił spor± niespodziankę i pobił zimowy rekord skoczni (Poprzedni wynoszący 144 m. należał do Siergieja Maslennikova) uzyskuj±c wyniki 145 metrów.

W¶ród skoczków z najlepszej „10” tradycyjnie nie skakał lider P¦ Thomas Morgenstern. Z udziału w kwalifikacjach zrezygnował także Kofler oraz od niedawna ciesz±cy się miejscem w doborowym gronie – Kamil Stoch.

Po skoku na odległosć 143,5 m zwycięzce został Gregor Schlierenzauer. Zwycięzca z Willingen Severin Freund l±dował na 139 metrze, Tom Hilde uzyskał 140 m, a Matti Hautameaki 137 m.

W¶ród Polaków najlepiej zaprezentował się Adam Małysz skacz±c 137,5 m. Taki sam wynik w postaci odległo¶ci, a także punktowy mieli Piotr Żyła i Stefan Hula (obaj 132 m i nota 121,9 pkt.). Tomasz Byrt z wynikiem 129,5 m zajał 33. miejsce.

wirtualne portfele

kasyna on-line