Niesamowity konkurs w Planicy, dublet Polaków!

Ostatni konkurs sezonu i zarazem ostatni w karierze Adama Małysza miał wymarzony dla Polaków przebieg. Po jednej serii skoków w Planicy wygrał Kamil Stoch, mistrz z Wisły zaj±ł trzecie miejsce! Jednoczesnie Małysz wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej P¦ wyprzedzaj±c Andreasa Koflera.

Odbierz prawdziwy zakład bez ryzyka w BetClic

Od poczatku wiadomo było, że z rozegraniem niedzielnego konkursu będ± problemy. Zawody rozpoczęły się z kilkuminutowym opóźnieniem, a później ze względu na silne podmuchy wiatru sędziowie przerywali co chwilę serię.

Pierwszy z grupy 30 startuj±cych zawodników (Stephan Hocke zrezygnował ze startu w trakcie) barierę dwustu metrów przekroczył Robert Kranjec. Słoweniec poszybował na podległosć 224,5 m i ostatecznie zaj±ł drug± lokatę.

W trudnych warunkach 216 metrów osi±gn±ł Adam Małysz. Skoczek z Wisły zaraz po l±dowaniu uton±ł w objęciach polskiej ekipy.

Słabszy skok oddał Andreas Kofler, z którym Małysz walczył o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej P¦. Austriak doleciał zaledwie do 163,5 m i ostatecznie uplasował się na 23. pozycji. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji wyprzedził on Koflera w klasyfikacji generalnej o 25 punktów.

Swietnie spisał się Kamil Stoch. Dwukrotny zwycięzca z konkursach Pucharu ¦wiata w tym sezonie (Zakopane i Klingenthal) skoczył 215,5 m i dzięki lepszym notom wyprzedził Kranjca.

Skoki nie udały się także Simonowi Ammannowi oraz Thomasowi Morgensternowi, dzięki czemu po raz trzeci w tym sezonie zwyciężył Kamil Stoch.

Stefan Hula doleciał do 134 metra i zajał 27. lokatę.

Dodatkowo Polska drużyna skoczków awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej narodów wyprzedzaj±c Niemców.

wirtualne portfele

kasyna on-line