Niesamowita pogoń Legii w Moskwie!

Legia Warszawa wygrała rewanżowe spotkanie w Moskwie na stadionie Łużniki ze Spartakiem 3:2 (2:2) i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Bramkę na wagę promocji strzelił w 90. minucie Janusz Gol.

Przed tygodniem na Pepsi Arenie Warszawie padł remis 2:2 i pewne było, że Legię czeka bardzo trudne zadanie „Wojskowi” by awansować do fazy grupowej Ligi Europy musieli w Moskwie wygrać lub zremisować 3:3 (w przypadku 2:2 byłaby dogrywka).

W awans Legii tym bardziej nie wierzył pewnie ten, kto widział pierwsze 27. minut, po których Legioni¶ci przegrywali już 2:0. Najpierw w 10. minucie płaskie do¶rodkowanie po ziemi z prawej strony wykorzystał Kirył Kombarow, a w 27. ten brat Kiryła – Dmitrij wykorzystał rzut karny podyktowany na nim samym.

Sytuacja Legii była zatem tragiczna, jednak nadzieję w zespół tchn±ł dwie minuty po straconym golu Michał Kucharczyk. Młody napastnik warszawskiej drużyny dostał podanie na 5. metrze pola karnego i maj±c dużo miejsca i czasu uderzył pod poprzeczkę bramkarza.

Zespół Macieja Skorży poczuł wiatr w żaglach i ruszył do ¶mielszych ataków, które zaowocowały bramk± zdobyt± tuż przed przerw±. Wówczas na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Rybus, strzelaj±c nie do obrony w samo okieno!

W drugiej połowie obie strony walczyły zaciekle o rozstrzygnięcie meczu jeszcze w regulaminowym czasie. Gdy na zegarze widniała już 90. minuta spotkania, w pole karne do¶rodkował Wawrzyniak, najwyżej wyskoczył Janusz Gol i precyzyjnym pokonał Andrija Dzikania.

Sparta Moskwa – Legia Warszawa 2:3 (2:2)
Bramki: Kirył Kombarow (10), Dmitrij Kombarow (27-karny) – Michał Kucharczyk (29), Maciej Rybus (43), Janusz Gol (90).
Żółta kartka: Legia – Michał Żyro.
Sędzia: Alon Yefet (Izrael).
Widzów: 19300.

Spartak Moskwa: Andrij Dzikań – Sergio Rodri, Aleksandr Szeszukow, Siergiej Parszywluk, Marcos Rojo – Nicolas Pareja, Kiriłł Kombarow, Rafael Carioca (46. Demy De Zeeuw), Dmitrij Kombarow, Artiom Dziuba – Emmanuel Emmenike (63. Ari).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz (70. Moshe Ohayon), Jakub Wawrzyniak – Maciej Rybus (90+3 Jakub RzeĽniczak), Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Michał Kucharczyk (84. Michał Żyro) – Danijel Ljuboja.

wirtualne portfele

kasyna on-line