Co mówią największe poker roomy o swoim oprogramowaniu

Skandale związane z Absolute Poker i WCOOP wpłynęły na to, że ostatnio pokerzyści rozmawiają głównie na temat bezpieczeństwa. Nawet mistrz pokera ActionJeff powiedział w tym tygodniu,że jego zdaniem bezpieczeństwo na niektórych poker roomach pozostawia wiele do życzenia.

Jeden z naszych dziennikarzy, Earl Burton, rozmawiał z niektórymi liderami usług pokerowych, chcąc dowiedzieć się, na ile bezpieczne jest ich oprogramowanie. Earla interesowało głównie to, czy możliwy jest taki błąd, który pozwalałby w czasie rzeczywistym zobaczyć karty przeciwnika.
Full Tilt Poker stwierdził, że taka możliwość nie istnieje.„Archiwizujemy informację na temat rozdawanych każdemu graczowi kart, ale nie w czasie rzeczywistym, a ma to umożliwić naszemu zespołowi zajmującemu się zabezpieczeniami wytropienie jakiejkolwiek podejrzanej aktywności. Przez ponad 3 lata rozdawania kart nie mieliśmy żadnego naruszenia bezpieczeństwa na Full Tilt Poker.”
“Dokładamy wszelkich możliwych starań by zapewnić integralność i bezpieczeństwo gry. Każde zgłoszenie, że jakikolwiek użytkownik może się uciekać do nielegalnych praktyk jest przez nas sprawdzane. Pracujemy non stop by zapewnić nam najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa”. Ultimate Betirma-siostrzana firma Absolute Poker- jest bardzo naciskana przez klientów. Burton otrzymał odpowiedź od reprezentanta obsługi klienta:
“Ultimate Bet rozdaje karty w internecie od 2000 roku i od samego początku dokładaliśmy najwyższych starań, by zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom. Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą najwyższej wagi. Za każdym razem, gdy uruchamiasz nasz program lub wchodzisz na naszą stronę to wszystkie przesyłane informacje są zaszyfrowane. Nasza strona używa bezpiecznych serwerów by być pewnym, że za każdym razem, gdy wypłacasz pieniądze, przeglądasz historię kart, składasz depozyt itp., Twoje dane są chronione w ten sam sposób, którego używają największe banki. Wszystkie dane przesyłane między Twoim komputerem i naszymi serwerami są zakodowane z użyciem zaawansowanych technik szyfrowania, które są bardzo często zmieniane.”
Szczegółową odpowiedź otrzymał też nasz dziennikarz od rynkowego lidera Pokerstars, który stwierdził,że uniemożliwił dojrzenie kart rywali dzięki zmodyfikowaniu własnego oprogramowania.Archiwizowane są również dane dotyczące kart poszczególnych graczy, co w konsekwencji pozwala firmie na stwierdzenie działania w zmowie. Jednak te dane są dostępne dopiero po zakończeniu rozdania.
A oto komentarz stuarta z obsługi klienta Pokerstars “Wszystkie poprawki bezpieczeństwa są testowane przez sztab ludzi zanim zostaną wdrożone w życie. Wszystkie zmiany muszą być akceptowane przez głównego programistę, by zapewnić, że są stabilne i bezpieczne. W ponad 6-letniej historii naszej firmy nie doszło nigdy do sytuacji, że ktoś dojrzał karty przeciwnika.
“Zdajemy sobie sprawę, że niektóre programy potrafią rzekomo sprawić, że karty przeciwników staną się widoczne. Przejrzeliśmy wiele z nich i nie znaleźliśmy ani jednego, któremu by się to udało. Niektóre z nich dodatkowo narażają na niebezpieczeństwo osoby, które je zainstalują. Jednak większość z nich to po prostu doskonały sposób na wyłudzenie pieniędzy od osób, które wierzą, że w ten sposób zdobędą nieuczciwą przewagę. Tak naprawdę nigdy nie przeskoczą zabezpieczeń PokerStars.”
Te zapewnienia powinny uspokoić tych, którzy są zaniepokojeni niskim poziomem bezpieczeństwa poker roomów. Jeśli będą oni pamiętać, jak wiele robi się w zakresie tropienia nieuczciwych działań, będą mogli spać spokojnie, nie zamartwiając się o swoje pieniądze.

wirtualne portfele

kasyna on-line