Liga Europy: Wielkie emocje w Poznaniu

W srodę o godzinie 21.00 Lech Poznań podejmie jedn± z najbardziej utytułowanych drużyn na ¶wiecie – Juventus Turyn. Polska drużyna ma ogromn± szansę na awans do fazy pucharowej LE.

Kolejorzowi do awansu wystarczy remis, ale tylko w przypadku gdy z Salzburgiem rozprawi się Manchester City.
Fani Lecha jednak z pewno¶cia licz± na więcej. W przypadku zwycięstwa Juventusu o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, w której Poznaniacy zagraj± z Red Bull Salzburg, a piłkarze „starej damy” z The Citizens.

Włosi do Polski przylecieli bez siedmiu kontuzjowanych piłkarzy. Najbardziej ucierpiała obrona, w której zabraknie trzech defensorów z wrze¶niowej potyczki w Turynie (3:3) – Leggrottaglie, Grygery i De Ceglie. Z tego powodu w zespole „Juve” na obronie wyst±pi dzisiaj jej skrzydłowy – Simone Pepe.

Drużyna z Bułgarskiej ze słynnym rywalem zagra jednym napastnikiem. Z osłabion± obron± Juventusu zmagać się będzie Arjoms Rudnevs, który strzelił w Turynie trzy gole. Lech więcej zdrowych napastników nie ma – Joel Tschimbamba narzeka na złamany w wypadku samochodowym nos, Krzysztof Chrapek wci±ż się leczy, a Artura Wichniarka zwolniono. Trzeba cieszyć się gr± i starać się, by sprawiała przyjemno¶ć. Wtedy wynik się ułoży – mówi trener Jose Bakero. Hiszpan debiutował jako szkoleniowiec Lecha w meczu Ligi Europy z Manchesterem City, wygranym 3:1. Było to zaledwie dwa dni po zwolnieniu Jacka Zielińskiego, któremu Bakero zadedykował zwycięstwo. Dzisiaj wszystko zależy od Hiszpana.

Sprzymierzeńcem ¶rodowych zawodów piłkarskich nie będzie z pewno¶ci± pogoda. W godzinie rozpoczęcia meczu w Poznaniu ma być -15 stopni. Pomimo siarczystego mrozu na trybunach z pewno¶ci± będzie „gor±co”. Nie ma także zagrożenia, że piłkarze będ± musieli przedzierać się przez zaspy, bowiem podgrzewana murawa przy Bułgarskiej działa bez zarzutu. Ostateczn± decyzję podejmie jednak delegat UEFA.

Przewidywane składy:

LECH: Kotorowski – Wojtkowiak (Kikut), Arboleda, Bosacki, Henriquez – Injac, Djurdjević – Peszko, Kriwiec (Stilić), Wilk – Rudnevs

JUVENTUS: Manninger – Camilleri, Bonucci, Chiellini, Traore – Krasić, Marchisio, Sissoko, Pepe – Del Piero, Iaquinta

Sędzia: Fernando Teixeira Vitienes z Hiszpanii

wirtualne portfele

kasyna on-line