Legalny Blackjack karciany na kasę

Legalny Blackjack karciany na kasę, podobnie jak jedna z najsłynniejszych gier hazardowych, czyli ruletka, pochodzi z Francji. Blackjack jest grą, która pochodzi od takich gier jak: „chemin de fer” i „french ferme”.

Jeszcze w XVIII wieku, obecna była w kasynach francuskich pod nazwą „ gra w 21”. Dzisiaj obecny wygląd, zasady i samą nazwę blackjacka świat hazardu zawdzięcza amerykanom. W Stanach Zjednoczonych gra pojawiła się w XIX wieku i niemal od razu stała się prawdziwym hitem tamtejszych kasyn. Amerykanie nadali jej nazwę Blackjack, a pomysł na taką nazwę wzięli od układu kart: Walet + As Pik, które są dwiema czarnymi kartami. Układ ten, gdy trafiał się graczowi, ale tylko przy pierwszym rozdaniu, dawał mu wygraną, wypłacaną w stosunku 10:1. Oczywiście takie szczęście zdarzało się rzadko, stąd właśnie wyjątkowość tego układu.
Sto lat temu, w grze blackjack niedozwolone było podwajanie stawek czy rozdzielanie kart. Każde zakłady wypłacano w stosunku 1:1. To, co najbardziej irytowało graczy, to fakt, że zasady gry były tak przemyślane by to kasyno miało ciągle przewagę w grze. Przewaga kasyna miała wówczas, około 7%, co zniechęciło wielu graczy do podchodzenia do stołu blackjacka.
Taka sytuacja stawała się nagminna, i kasyna zaczęły tracić duże pieniądze z powodu tego, że nikt nie chciał grać w blackjacka. Zmuszone zostały, więc, do zmiany i uelastycznienia zasad, tak, by gracze mieli w końcu szansę wygrywać. Kasyna zezwoliły na podwajanie stawek i rozdzielanie kart, a gracze, którzy posiadali układ 21 punktów, otrzymywali wypłatę w stosunku 3:2. Blackjack stał się na powrót ulubioną grą hazardzistów. Interesowano się nią do tego stopnia, że wielu matematyków, logików i zagorzałych graczy, zaczęło tworzyć strategie gry, tak by wygrane po stronie graczy, były jeszcze częstsze. Najpopularniejszą strategia jest liczenie kart, które pozwala graczowi mieć 1% przewagę nad krupierem.
Legalny Blackjack karciany na kasę znajduje sie w opisanych w serwisie kasynach.

wirtualne portfele

kasyna on-line