Chilijski gwiazdor blisko Barcelony

TOd kilku dni mówi się, że Alexis Sanchez jest bliski przej¶cia do FC Barcelony. Koncensusu jednak jeszcze nie udało się osi±gn±ć. „Duma Katalonii” zaczęła walkę o piłkarza od 22 mln euro. Po negocjacjach przedstawicieli Udinese prasa włoska i hiszpańska podała,

że uzyskano porozumienie na granicy 28 mln euro plus 11 w „bonusach” zależnych od wyników drużyny i jego wkładu w nie. Chilijski dziennik „La Tercera” napisał z kolei, że kontrakt będzie czteroletni, a Sanchez w Barcelonie zarabiać będzie rocznie 3 mln euro.

Sanchez to 22-letni piłkarz występuj±cy na pozycji pomocnika lub napastnika. Swoj± przygodę z profesjonalnym futbolem rozpocz±ł w Cobreloa Calama, sk±d w 2006 roku trafił do Udinese. Włoski klub wypożyczył go najpierw do Colo Colo Santiago,a póĽniej na tej samej zasadzie trafił do Club Atlético River Plate. Po powrocie w 2008 roku do „Udine” zacz±ł regularnie występować w pierwszym zespole, a w 2010 roku wraz z reprezentacj± Chile zagrał na Mistrzostwach ¦wiata w RPA. Swoj± uwagę Barcelony przykuł występami w ostatnim sezonie Serie A. Drużyna Sancheza Udinese Calcio zajęła czwarte miejsce, wywalczaj±c sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

kasyna on-line