Boruc jednym z głównych atutów Celtiku

Powrót Artura Boruca do ¶wietnej formy ma być jednym z głównych atutów Celtiku Glasgow, który w ¶rodę walczyć będzie na wyjeĽdzie z Arsenalem Londyn o prawo gry w piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zespół Polaka musi odrobić dwubramkow± stratę z pierwszego spotkania.

Zdaniem kibiców i ekspertów, kluczow± postaci± spotkania może być wła¶nie Boruc. Utrata gola przez Celtic zamknie im praktycznie wszelkie nadzieje na awans. Od postawy polskiego bramkarza zależy więc możliwo¶ć prowadzenia ofensywnej gry przez drużynę z Glasgow.

„Nie możemy w ¶rodę stracić bramki. Cieszę się, że będzie jej strzegł bramkarz takiej klasy jak Artur. Jestem pewien, że będzie miał dużo pracy, ale wierzę, że sobie poradzi. Wreszcie odzyskał spokój w grze” – przyznał trener Celtiku Tony Mowbray.

W poprzednim sezonie Boruc musiał radzić sobie z kłopotami rodzinnymi, które negatywnie odbiły się na jego postawie na boisku. Jak podkre¶la sam zawodnik – ma to już za sob±. Potwierdza to postaw± w bramce Celticu oraz powrotem do pierwszego składu reprezentacji Polski.

„Artur nie miał zbyt wiele pracy w swoich występach w tym sezonie. Kilka razy zasygnalizował jednak powrót do wysokiej dyspozycji. Widać też, ile pracy wkłada, by przez 90 minut utrzymać odpowiedni poziom koncentracji. Wraca na należne mu miejsce w¶ród ¶wiatowych bramkarzy” – dodał szkoleniowiec Celtiku.

Stabilizacja formy Polaka to w dużej mierze zasługa Mowbraya, który zast±pił Gordona Strachana. Trener lubi prowadzić indywidualne rozmowy z zawodnikami i chętnie pomaga w rozwi±zywaniu problemów. Ma również opinię doskonałego motywatora.

Zmiennikiem Boruca w Celtiku jest Łukasz Załuska. Z kolei w kadrze Arsenalu znajduj± się Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Występu w ¶rodę może być jednak pewien tylko Boruc.

wirtualne portfele

kasyna on-line