Boniek usunięty z galerii sław „Juve”

Presja kibiców Juventusu Turyn sprawiła, że włodarze tego klubu zdecydowały się usun±ć Zbigniewa Bońka z „Galerii Sław Starej Damy”. Wielokrotny były reprezentant Polski kilka miesięcy temu otrzymał symboliczn± gwiazdkę wraz z pięćdziesięcioma innymi legendami klubu, w ramach kampanii promocyjnej na nowym klubowym stadionie.

Po tym jak przyznano gwiazdę Bońkowi do siedziby klubu zaczęły nachodzić drog± mailow± petycje, aby władze „Starej Damy” cofnęły odznaczenie piłkarzowi. Kibice maj± za złe „Zibiemu”, że ten od momentu odej¶cia z Juventusu w 1985 roku, wielokrotnie wyrażał się krytycznie na temat klubu.

Juventus z tego też powodu ogłosił głosowanie, w którym ma zapa¶ć decyzja komu ow± gwiazdę przyznać. W¶ród nominowanych znajduje się także Boniek, ale on sam nie jest zainteresowany odzyskaniem odznaczenia.

„Poszkodowany” twierdzi, że nie każdy kto grał dla Juventusu musi być jego kibicem. – Wiem, co zrobiłem dla Juventusu. A je¶li kibice za mn± nie przepadaj± i nie chc± mnie widzieć na swoim nowym stadionie to im odpowiadam – nie możecie wymazać historii – Powiedział Boniek.

wirtualne portfele

kasyna on-line