Bezpieczny pokerek i jego historia

Bezpieczny pokerek od lat cieszy się olbrzymią wręcz popularnością.
Pomimo wielu sporów na temat miejsca narodzin pokera, wszyscy jego wielbiciele i znawcy są zgodni, że najbardziej prawidłową datą początkującą grę poker jest rok 1834. Wtedy to, pisarz Jonathan H. Green opisał grę, w którą z zamiłowaniem grywali mieszkańcy wybrzeży Missisipi.

Green nazwał tę grę „grą oszustów”, gdyż grywali w nią przede wszystkim podejrzani oszuści i kanciarze. Green był tak zafascynowany tą grą, że opisał ją w swoich zapiskach z podróży. Jako pierwszy też, użył słowa Poker, które według późniejszych badaczy, musiał zaczerpnąć od francuskiego słowa Poque.
Za czasów Greena, talia kart liczyła tylko dwadzieścia kart. Dzisiaj jest aż 52 karty w talii. Poker jak widać ewoluował od gry uprawianej przez podejrzanych typków, gdzieś w zaułkach ulic, do gry salonowej, której oddają się dziś największe umysły na świecie.
Poker oprócz swojej prostej drogi do sławy, miał też kilka czarnych punktów w historii. Do jednych z nich należy rok 1910, kiedy to władze stanu Nevada, zakazały uprawiania hazardu. Gra jednak, szybko wróciła na salony, ponieważ generalny prokurator Kalifornii, udowodnił, że poker nie jest grą hazardową a jedynie grą, która opiera się na umiejętności logicznego i matematycznego myślenia. Taka definicja pokera, szybko znalazła sobie miłośników, a sam poker dumnie powrócił do gry, mnożąc się i dzieląc na przeróżne odmiany.
Popularne rodzaje pokera:
Texas-Holdem
Omaha Poker
Omaha High-Low
7 Card Stud
5 Card Draw

Popularność hazardu i samego pokera jest dzisiaj bardzo duża. Poker jest w większości krajów, regulowany ustawami o hazardzie i można go uprawiać bez obaw o popełnianie przestępstwa. Bezpieczny pokerek jest tak modny, że zrzesza miliony graczy na całym świecie. Poker uważany jest dzisiaj za sport i w związku z tym, organizowane są na świecie turniej pokerowe i mistrzostwa w grze. Większość miłośników pokera, spotyka się w kasynach online.
Bezpieczny pokerek znajdziesz w naszych kasynach.

wirtualne portfele

kasyna on-line