AS Roma chce pogr±żyć kolejnego giganta

Piłkarze AS Roma s± przekonani, że w ¶rodowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów potrafi± zagrać tak, by pokonać kolejnego giganta europejskiego futbolu – Manchester United.
Po wyeliminowaniu Olympique Lyon w 1/8 finału LM, klub włoskiej Serie A ma zamia

r pogr±żyć lidera angielskiej Premier League. Trener przeciwników Alex Ferguson zamierza potraktować rzymian z najwyższym respektem, bowiem wie, jaka była warto¶ć zespołu francuskiego.

Roma po raz pierwszy gra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, od czasu jej reorganizacji we wczesnych latach 90.
– Manchester United pokazał w Premier League, że jest w wielkiej formie, ale możemy ich wyeliminować. Nasze zwycięstwo nad Lyonem przekonało nas, że możemy wygrać z każdym – powiedział brazylijski skrzydłowy Romy Mancini, który liczy, że włoscy kibice stworz± na rzymskim Stadionu Olimpijskim bardzo gor±c± atmosferę.

W pierwszym meczu z Manchesterem United nie zagra David Pizarro, którego w podstawowym składzie zast±pi Rumun Christian Chivu.

Kapitan drużyny Francesco Totti ostrzegł rywali przed lekceważeniem jego samego i całego zespołu. – Oczywi¶cie, to wielka satysfakcja być w gronie o¶miu najlepszych drużyn Europy, ale to nie znaczy, że chcemy na tym poprzestać. Chcemy pój¶ć dalej – powiedział 30-letni napastnik.

Totti poczuł się dotknięty, gdy Ferguson zapomniał wymienić go w¶ród graczy, na których jego zawodnicy powinni uważać. „Ferguson przekona się, kto to jest Totti, przekona się osobi¶cie. Mam nadzieję, że zapamięta moje nazwisko” – odgrażał się Włoch.

Manchester United wygrał siedem ostatnich spotkań w Premiership (w sobotę pokonał Blackburn Rovers 4:1) i prowadzi w tabeli maj±c sze¶ć punktów więcej niż Chelsea.

W 19-osobowej kadrze na mecz w Rzymie brakuje Serba Nemanji Vidica, który ma złamany obojczyk i nie zagra do końca sezonu. Niespodziewanie w kadrze nie ma także Koreańczyka Park Ji-sunga. Maj± zagrać Louis Saha i Darren Fletcher, choć udział Francuza nie jest pewny.

Obie drużyny demonstrowały dobr± formę w rozgrywkach o europejskie trofea – Roma w trzech ostatnich meczach Ligi Mistrzów nie straciła bramki, a „Czerwone Diabły” wygrały trzykrotnie z rzędu. Obie jedenastki nigdy nie spotkały się w rozgrywkach LM, a angielski klub liczy na poprawę niekorzystnego bilansu spotkań z włoskimi klubami na ich boiskach – zaledwie dwa zwycięstwa w jedenastu meczach.

wirtualne portfele

kasyna on-line