Ammann powraca, Stoch tuż za Małyszem

Drugi konkurs w Zakopanem na Wielkiej Krokwi zaliczany do klasyfikacji generalnej P¦ wygrał Szwajcar Simon Ammann. Adam Małysz po piakowym triumfie dzisiaj był był szósty.

Ammann w pierwszej serii skoczył 135 metrów i o 2 punkty wyprzedził drugiego Romoreorena. Trzeci ze strat± prawie 7 punktów był Austriak Thomas Morgenstern.

Zwycięzca z piatkowego konkursu Adam Małysz zaliczył w pierwszym skoku wynik 133,5 metra i zajmował po pierwszej czę¶ci miejsce tuż za podium. W drugiej serii skoczek z Wisły uzyskał 125,5 metra i ostatecznie zajał 6 miejsce. Dobrze zaprezentował się kibicom w stolicy Tatr również Kamil Stoch i sklasyfikowany został na wysokiej 7. pozycji ( w pi±tek zajał 17. miejsce).

W serii finałowej bezkonkurencyjny był Ammann, który po skoku na odległosć 129 metrów postawił „kropkę nad i” zwyciężaj±c. Drugie miejsce przypadło liderowi klasyfikacji generalnej Thomasowi Morgensternowi, a trzecie miejsce zajał Norweg Tom Hilde.

Słabo spisali się pozostali Polacy: Klemens Murańka zajał ostatnie 51. miejsce (102 m, 76,4 pkt.), Tomasz Byrt był niewiele lepszy – 43. pozycja (116 m 104,1 pkt.), a Stefan Hula 40. miejsce (117 m, 105,5 pkt.). Pół metra dalej skoczył Rafał ¦liż plasuj±c się ex aequo z Hula. Pomimo 121 metrów do serii finałowej nie uzyskał promocji także Piotr Żyła, który zajał 32. lokatę.

wirtualne portfele

kasyna on-line